Předčasný důchod.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Chystáte se do předčasného důchodu?

Poradíme Vám optimální datum odchodu...

...dostanete vyšší důchod, ušetříte několik tisíc ročně.

Pro výpočty a poradenství navštivte www.duchodspravne.cz

Předčasný důchod v roce 2022

Do důchodu můžeme odejít dříve než dosáhneme důchodového věku. Protože pak budeme důchod pobírat pochopitelně delší dobu než ti, kteří odejdou ve standardní dobu, je takzvaný předčasný důchod trvale krácený.

Protože je předčasný důchod krácený trvale a o poměrně velkou částku, měli byste odchod dobře zvážit. Na těchto webových stránkách naleznete informace, které souvisí s odchodem do předčasného důchodu souvisí.

Články a informace Vám přinášejí lidé z projektu www.odchod-do-duchodu.cz a www.duchodspravne.cz, kde se zabývají výpočty důchodů a důchodovým poradenstvím.

Kdy můžeme odejít do předčasného důchodu?

Do předčasného důchodu můžeme odejít, jestliže do  dosažení  důchodového  věku ode dne, od něhož se předčasný starobní důchod přiznává, chybí nejvýše

a) 3 roky, pokud náš důchodový věk je nižší než 63 let,

b)  5  roků, pokud náš důchodový věk činí alespoň 63 let a dosáhli jsme věku
alespoň 60 let.

O kolik je předčasný důchod krácený?

To je otázka, která zajímá (nebo by alespoň měla) každého, kdo zvažuje odchod do předčasného důchodu. Bohužel na ní neexistuje jednoznačná odpověď, záleží totiž na mnoha okolnostech - zvláště na tom, kolik jste si vydělali od roku 1986 a jak dlouho jste byli v životě takzvaně pojištěni na důchod. Můžete však počítat s tím, že pokud odejdete tři roky před dnem, kdy Vám vzniká nárok na řádný starobní důchodu, budete přicházet měsíčně i několik tisícovek (1500 - 3000?). Pokud Vás zajímá výše Vašeho předčasného důchodu a Vašeho řádného starobního, navštivte stránky www.odchod-do-duchodu.cz.

 

Anketa

Víte že správnou volbou data odchodu do předčasného důchodu můžete ovlivnit jeho výši o několik tisíc ročně?
 

Důchodové poradenství

Pro optimalizaci odchodu do důchodu a výpočet jeho výše, klikněte zde.

Přihlášení

Odkazy