Předčasný důchod.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Chystáte se do předčasného důchodu?

Poradíme Vám optimální datum odchodu...

...dostanete vyšší důchod, ušetříte několik tisíc ročně.

Pro výpočty a poradenství navštivte www.duchodspravne.cz

Titulní strana Tipy pro vyšší důchod Tipy Neodcházejte první den nároku

Neodcházejte první den nároku

Email Tisk PDF

Pokud se chystáte do předčasného důchodu a vlivem životních okolností nemůžete s odchodem moc otálet, neodcházejte alespoň ihned v den nároku na předčasný důchod (neplatí to pro všechny).

Počítejte se mnou, můžete patřit mezi ty, co mohou jít do předčasného důchodu nejdříve tři roky před vznikem nároku na řádný nekrácený důchod, to je 1095 dní (případně +1 den, pokud počítáme s přestupným rokem). Předčasný důchod se krátí po devadesáti denních intervalech, což vychází akorát na 1080 dní (12 period). Pokud odejdete 1081 dní před vznikem nároku na řádný nekrácený starobní důchod, zkrátí se Vám důchod předčasný již za 13 period (a krátí o hodně, neboť do nároku na nekrácený zbývá více jak 720 dnů). Pokud byste chtěli odejít ihned v den vzniku nároku na předčasný důchod, počkejte 15 (16) dní a důchod se Vám ihned zkrátí méně.

Výhodnost je veliká - za 16 dní se Vám důchod může zvýšit o 200 Kč měsíčně (každý klient to má jinak). Za rok tak dostanete navíc 2400 Kč, za 15 (16) dní kdy byste mohli předčasný důchod pobírat, přijdete o cca 4000 (předčasný důchod může být kolem 8000 Kč). Za rok a půl pobírání vyššího důchodu se Vám vaše rozhodnutí vrátí. Pokud chcete odchod do předčasného důchodu optimalizovat, využijte našich výpočtových služeb.

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Leden 2020 09:31  

Anketa

Víte že správnou volbou data odchodu do předčasného důchodu můžete ovlivnit jeho výši o několik tisíc ročně?
 

Důchodové poradenství

Pro optimalizaci odchodu do důchodu a výpočet jeho výše, klikněte zde.

Přihlášení

Odkazy